Szívekben gyűlnek a színes kupakok

kistersegiovoda küldte be 2021. 02. 11., cs – 10:39 időpontban
Intézmény

Szív alakú kupakgyűjtőt helyeztünk el a Kossuth úti Százszorszép Óvoda épülete előtt. A kezdeményezés tavasszal a Blaha úti Csemetekert Óvodánál is megvalósul. Az ötlet Dániából indult el, de ma már számos településen megtalálható hazánkban is. Célunk, hogy az egyik leggyakoribb hulladék ne a környezetünket, vizeinket szennyezze. Gyermekeinket, a családokat, városunk lakóit a szelektív gyűjtésre ösztönözzük. Ezután kerüljön újrahasznosításra, hiszen értékes műanyagból készül, amelyre nagy a kereslet. A felvásárlás után felaprítják, majd újraolvasztják. Apró granulátumokká szervesülnek a korábbi kupakok, ezekből pl. zöldségtároló rekeszek, szemeteskukák, keverőedények, öntözőkannák, lapátok készülnek. Gyűjtjük a műanyagból készült:

  •  ásványvizek, üdítőitalok
  • dobozos gyümölcslevek, tejek
  • flakonos mosószerek, öblítők, tisztítószerek
  • samponok, tusfürdők, balzsamok, testápolók, fogkrémek tisztára mosott kupakjait

A bevételt jótékony célja szeretnénk felajánlani. Az első időszakban egy SMA betegségben szenvedő kisfiú gyógykezelésére, ezért a „Szép jövőért Zsombornak Alapítvány” felé továbbítjuk.

A kupakgyűjtő szív megvalósulásáért köszönetünket fejezzük ki a Cseppke Óvodai Alapítványnak, és Csapó Bélának.