Százszorszép Ovisok faültetése az Erzsébet Ligetben

Százszorszép Óvodánk környezeti nevelésének feladata a környezettel való együttélésre nevelés, amely magába foglalja a gyermekek egészséges és környezettudatos magatartásának, életmódjának alakítását. Fontos számunkra, hogy a gyermekek élményként éljék meg a természet legapróbb rezdüléseit, érzelmeiken keresztül tudjanak rácsodálkozni a világ sokféleségére, csodájára, kincseire.

Hitvallásunkat igazolja, hogy a 2020-ban elnyertük az Örökös Zöld Óvoda címet.

Ebből az alkalomból a gyermekekkel közösen, egy „Gyertyán” facsemetét ültettünk el a helyi Erzsébet Ligetben. A faültetést a Zöldpark Kft. munkatársai segítették; talaj előkészítése után sok kis dolgos kéz lapátolta, gereblyézte a földet, s alapos beöntözés után kikaróztuk a facsemetét.

Eső- és napcsalogató énekekkel biztattuk a kisfát, hogy nagyra növekedjen, s azt is megbeszéltük, mint valamennyi élőlény, a fák is gondoskodást igényelnek.

Emlékül egy kis táblát helyeztünk el a fa tövénél, amelyen Benedek Elek gyönyörű sorait olvashatják az arra járók.

 

„Szeresd a fát, hisz ő is érez,

Szép gyengén nyúlj a leveléhez.

Ágát ne törd, lombját ne tépjed,

Hagyd annak ami, épnek, szépnek.”

 

További képek a galériában

Százszorszép Ovisok faültetése az Erzsébet Ligetben

Ossza meg ismerőseivel!