"Mondd, szereted az állatokat?"

Nevelési programunk egyik fő pillére a természet- és környezetvédelem, hiszen ez iránt érdeklődő érzékeny, tenni akaró gyermekeket szeretnénk nevelni.

Állatok világnapja alkalmából az „Állatok” témakör köré csoportosítottuk tevékenységeinket. Célul tűztük ki az emberek fontos szerepét az állatok védelmében, életében: miért szeretjük őket, s legfőbbképpen miért kell odafigyelnünk rájuk!

Egész héten az állatokról beszélgettünk, egyéni élménybeszámolókat hallgattunk meg. Játékunkban, meséinkben, verseinkben, rajzainkban is jelen voltak kis kedvenceink.

Okt.4-én, pénteken a Szarvasi Körösvölgyi Látogatóközpont és Állatparkba látogattunk el a középsős- és nagycsoportos gyermekekkel.

Feledhetetlen élményekkel tértünk vissza az óvodába!

Zöld óvodaként is szívügyünk, hogy minden kisgyermek megtanulja tisztelni az állatokat, s tudatosodjon bennük az állattartás felelőssége.

További fotók a galériában

"Mondd, szereted az állatokat?"