"Magyar Mozgáskotta" képzés Kistérségi Óvodánkban 2021.10.18.

kistersegiovoda küldte be 2021. 11. 21., v – 19:36 időpontban
Intézmény

Kistérségi Óvodánk nevelőtestülete Magyar Mozgáskotta képzésen vehetett részt. Hogy mi is a mozgáskotta? Megtudhattuk Ágostonné Farkas Máriától a Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola igazgatónőjétől, kinek színes előadása elméleti és gyakorlati mozgáson alapuló módszerekből épült fel. A módszer gyakorlatában az érzelmek, az ismeretek, a figyelem, a gondolkodás és az emlékezet legalább akkora jelentőséggel bír, mint maga a kivitelezés. A kisgyermekkor testi és lelki sajátosságaihoz alkalmazkodó, hatékony mozgásfejlesztő eszköz, játékos módon erősíti a testi és értelmi képességeket. A tanulás mellett a vidám hangulat és a kölcsönös együttműködés is hozzájárult a képzés sikeréhez.