Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában

Intézményünk megtisztelő felkérésnek tett eleget a Bethlen Gábor Szakképző Intézmény ERASMUS+ programjának keretében. Davidovics László igazgató felkérésére a franciaországi Dol de Bretagne-ban található Lycée les Vergers középiskolából három diáklányt fogadtunk 2 hetes szakmai gyakorlat programon  a Százszorszép Óvodában. A gyakorlat célja az volt, hogy a diákok megismerkedjenek a magyarországi óvodai nevelés sajátosságaival és bekapcsolódjanak a gyermekek napi tevékenységébe.

Ezt megelőzően februárban intézményünk vezetője Davidovics László igazgató felkérésére egy szakmai delegáció tagjaként látogatott el a francia iskolába, ahol többek között megbeszélésre került a szakmai együttműködés tartalma és lehetőség nyílt a francia óvodai nevelés intézményrendszerének megismerésére is. 

A felkérésnek örömmel tettünk eleget, hisz ilyen jellegű szakmai gyakorlatnak még nem adtunk otthont intézményünkben. Az óvoda dolgozói és gyermekei nagy szeretettel várták vendégeinket, akik érdeklődéssel, aktívan kapcsolódtak be a gyermekek gondozásába, játékába és segítették munkánkat. 

 

 

Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában
Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában
Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában
Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában
Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában
Francia diákok szakmai programja a Százszorszép Óvodában

Ossza meg ismerőseivel!