Európai Mézes Reggeli Program a Kistérségi Óvodákban és Bölcsődében 2022.11.17.

kistersegiovoda küldte be 2022. 11. 20., v – 19:53 időpontban
Intézmény

"Legyen minden nap mézes nap!" EURÓPAI MÉZES REGGELI PROGRAM vette kezdetét a Kistérségi Óvodákban. 🐝🍯 A Csemetekert, Százszorszép, Margaréta és a Csárdaszállási Napraforgó oviban, valamint a  Tipegőkert Bölcsiben is különféle mézet kóstolhattak a gyerekek! A kampány célja: az egészséges életmódra, étkezésre való figyelemfelhívás, mézfogyasztás népszerűsítése és annak tudatosítása, hogy a méhek munkája jelentősen hozzájárul a környezetvédelemhez és a biológiai környezet változatosságához.
Ebben az évben a gyermekek nagy örömére a 2022. év Mézkirálynője, Mohácsi Klaudia is velünk reggelizett a Csemetekert és Százszorszép Óvodában. Sok-sok hasznos ismeretet osztott meg a kíváncsi gyermekekkel a méhek életéről, a méhészek munkájáról. 
Örülünk, hogy a gyerekeken keresztül a családok felé is közvetítjük a mézfogyasztás fontosságát és népszerűsítjük a kiváló magyar és gyomaendrődi mézet. Köszönjük városunk méhészeinek nagylelkű támogatását! 

További képek a galériában